RetroWine

(ne)vinné drinky

Vyzkoušejte něco nového s našimi nevinnými drinky:

 

Chevrolet

Budete potřebovat:

100g jahod

lžičku cukru

5 kostek ledu

1,5 dcl růžového vína

Postup:

Do mixéru vhoďte jahody s cukrem, kostkami ledu a ingredience rozmixujte. Poté vzniklý mix nalijte do připravených sklenic a přilijte do nich růžové víno. Sklenice ozdobte rozkrojenou jahodou a drink servírujte s tlustým brčkem. Sladká vitamínová bomba určitě potěší vaše hosty!

 

Hawajský koktejl

Budete potřebovat:

1 dcl zmraženého ananasového džusu

1 dcl bílého vína

plátek ananasu na ozdobení

Postup:

Nechte zmrznout ananasový džus v mrazáku. Potom si připravte mixér a zmražený džus do něj vložte. K džusu přidejte bílé víno a mixér zapněte na střední obrátky. Poté nalijte koktejl do skleniček a ty ozdobte plátkem ananasu. Podávejte s tlustým brčkem.

 

Citronová Bowle

Budete potřebovat:

7 dcl červeného vína

5 dcl bílého vína

8 lžic cukru krystal

7 dcl sody

2 ks citronu

Postup:

Červené i bílé víno slijte do velké mísy. Přidejte cukr a také kůru z pečlivě očištěných citronů. Mísu zakryjte víkem a vložte do ledničky.

Tento nápoj je třeba připravovat s předstihem, protože v ledničce by se měl nechat chladit jeden den, během kterého je potřeba čas od času koktejl promíchat, aby se cukr dokonale rozpustil.

Těsně před podáním dochuťte citronovou šťávou a zalijte bowli sodovkou. Nejjednodušší ozdobou budou plátky čerstvě nakrájeného citrónu, kterými vyšperkujeme sklenice.

A co k tomu? Ke sladší Pálavě se skvěle hodí kořeněná jídla, k suchým verzím zase sáhněte po bílém masu a k červenému Merlotu si vyberte červená masa. 

Všechny vinné ingredience seženete na Vinologie.cz.

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.